Del | Tilbake | Skriv ut | Tips en venn

Barnas Turlag BOT

Alle barn mellom 0 og 12 år kan bli medlem i Barnas Turlag (kr 80 pr år). Som medlem overnatter du gratis på BOTs hytter, og du får turprogrammet tilsendt to ganger i året. Du kan gjerne være med på våre aktiviteter også dersom du ikke er medlem. 

Målet vårt er å få hele familien på tur. Dette håper vi å bidra til primært gjennom fellesturer med barnefamilier, men også gjennom å informere om turmuligheter, barneaktuelle BOT-hytter, etc. og gjennom påvirkning mot at hytter tilrettelegges for barnefamilier. Besteforeldre med barnebarn og andre foresatte med barn er også hjertelig velkommen. Vi forsøker å finne tilbud som passer barn i alle aldre. Noen turer og hytter krever at ungene er turvante, mens andre kan nåes uansett alder. På overnattingsturer og spesielle dagsturer som krever begrenset antall er det påmelding.

Turbo Fjellrev er turlagets maskot og blir veldig glad hvis du vil dele noen turminner med han. Da kan du sende mail til: turbofjellrev@gmail.com  

FB

 Han vil også gjerne bli din venn på Facebook. Klikk på ikonet.  

Engasjerte både små og store

Det var i full aktivitet da Barnas Turlag arrangerte den nasjonale Kom-Deg-Ut-dagen i Bodøsjøen søndag 5. september.


Les mer

Bli med på Turbos tegnekonkurranse!

Bli med og vinn fine premier. Frist 15. september. 
Les mer

Med telt og sovepose til Kjerringøy

Lek på stranda. Skjellbutikk. Det var en vellykket telttur til Kjerringøy forrige helg. Kos på tur
Les mer

Ro, ro til fiskeskjær…

Klare for tur

For første gang arrangerte Barnas Turlag fisketur med MK Faxsen. Liten og stor syntes det var stor stas om bord på den  94 år gamle skøyta.

Les mer

Vellykket sommerleir på Gjælentunet

Årets sommerleir er over og 15 barn i alderen 10-13 fikk oppleve Gjælentunet og naturen rundt i en uke med knallvær. Sommerleiren kunne by på mange morsomme aktiviteter som padling, fjellturer, ballspill, bading, fiske og mer.
Les mer

Frokost i det grønne

Kalenderen viser 20. juni og sommer. Temperaturmåleren er ikke helt enig i det. Likevel var det fint turvær da Barnas Turlag dro tilKos i fjæra Hangåsbukta i ni-tida på frokost.
Les mer

Landegode - det gode land

Endelig kom dagen….turen til Landegode.

 

11 grader men bading ble det
Les mer

Stor oppslutning på den årlige fugleturen

Merking av fugl

Onsdag 26.mai arrangerte Barnas turlag for 12 år på rad Fugletur på Rønvikjordene i samarbeid med Norsk Ornitologisk Forening. I alt 88 deltagere deltok på den tradisjonsrike turen.   

Les mer

Videoslideshow fra Mjelle

Mjelle er en perle rett utenfor Bodø, det er noe alle som bor i Bodø vet. Er du derimot ny i byen eller av en eller annen grunn ikke har vært der, så ta en titt og bli inspirert til å ta turen.
Les mer

Mange små til topps

 I finfint vårvær var det 27 stykker som hadde møtt opp til trilletur til Junkerfjellet onsdag 19. mai. 

Trilletur til Junkerfjell
Les mer

Med bøtte og spade på skjellsafari

Turen skulle gå til Bremnesodden, men den fantastiske kystlinja og andre turglade på
Liten og stor kosa seg i sanda
Mjellestranda gjorde at det ble turens endelige stopp. 

Les mer

Turbo og vennene hans på tur

Over førti små og store var med da Barnas Turlag dro på tur til Mørkvedbukta. Nå håper Turbo at du blir med på søndagens tur til Bremnesodden 9. mai. 


Les mer

Familietur på Lønsstua

Etter litt kronglete start, grunnet tog som ikke ville gå, var alle på plass sent fredag kveld. 14 deltagere fra Barnas Turlag koste seg på Lønsstua helga 12. - 14. mars.

Les mer

Vinterleir Lønsstua

11 barn og 2 turledere har tilbrakt 3 dager i vinterferien på Lønsstua.
Les mer

Bli med på Kom deg ut-dagen

Søndag går medlemsforeningene i DNT sammen om en nasjonal dag for vintergleden. Det blir et variert tilbud av turarrangement rundt i hele landet. Bodø og Omegns Turistforenings bidrag er til sammen 8 arrangement fordelt på 4 kommuner. Her er noe for enhver smak og form.
Les mer

Ca 300 på romjulstur til Tussvatnet

Til tross for nærmere 10 minusgrader og litt sno i luften fant svært mange veien til Turistforeningens romjulstur til Tussvatnet 2. juledag. Se rapport og bilder.
Les mer

Tilbakeblikk på sommerleir

Når høstregnet øser ned, kan det være godt å minnes varme sommerdager. Her er bilder og dagbok fra sommerleir 2 på Gjælentunet.

Les mer

Flott familiedag på Gjælentunet

Lars Rønhaug Pettersen (9år) fanget dagens største fisk. Klart man er stoltHele 150 personer fant veien til Barnas Turlag Bodø si markering av kom deg ut-dagen til DNT søndag 6. september. Se rapport og bilder.
Les mer

Overnattingstur til Bjellåvasstua

P8272929Barnas Turlag tok turen 26.-27. august.

 

Les mer