| Forsiden | Om BOT | Ut på tur | 7-toppsturen | Hyttene våre | Bli medlem | Høringsuttalelser | Fotoalbum | English |
Ca 300 på romjulstur til TussvatnetVertskapet var som vanlig Solfrid og Hans Kristian Smines samt Knut Storteig. De var oppe i gryotta for å frakte inn gløggingredienser og få fyr på bålet. Klokka 11 var bålkaffen og gløggen klar.
De voksne koste seg med kaffe, gløgg og hyggelig prat, mens de fleste ungene lekte seg på isen. Særlig populært var det å skli like ved den (helt ufarlige ;-) åpne råka i utløpet av Tussvatnet.
Etter at nissene hadde forduftet, vendte de fleste nesen hjem nokså snart, men noen ble igjen og lagde varm lunsj i det fri, mens andre fortsatte kjenning-praten rundt bålet til det hadde brent ned og skumringa hadde senket seg over bålplassen. Takk til arrangører og fremmøtte for enda ei uforglemmelig romjulsstund. Vi kommer nok tilbake neste jul.
|
SøkTurer og aktiviteter
|